Pusryčiai atostogaujant!

Svarbi tema, kurios negaliu aplenkti būdama svetur. Apie pusryčius veši tiek daug mitų ir legendų, kad šįkart susiaurinsiu temą iki ‘Pusryčių atostogaujant’.

Taip, laikausi nuomonės, kad jie labai svarbūs ir jei pusryčiausite savo apartamentuose ir dar gaminsite juos patys, tai padės jums visos atostogų dienos metu!

Visavertiški pusryčiai padeda daryti ‘teisingesnius sprendimus’ renkantis kitą dienos maistą, jaustis aktyviai visą dieną ir neturėti energijos nuopolio! Priklausomai nuo to, ar dienos metu ketinate aktyviai ar pasyviau leisti dieną, tai turėtų atsispindėti jūsų pusryčių porcijoje ir jų turinyje.

Visada, kai žinau, jog reikės panaudoti daug energijos iki pietų – renkuosi ir rekomenduoju kompleksinių angliavandenių gausius pusryčius: avižinė, grikių, kynvos košė, pilno grūdo duonos sumuštinis, naminiai blynai. Jei nesu tikra dėl savo alkanumo (pvz. vakarieniauta vėla) ar žinau, jog pietūs laukia pakankamai greitai (<3val) – tada pasitenkinu mažesne porcija įprastų pusryčių ar ‘trumpesnio veikimo’ maistu: keliais vaisiais ar avokado trapučiais.

Nesvarbu ką pasirinksite pusryčiams – tai turi jums suteikti energijos ir žvalumo pradėti dieną, nevertėtų apsisunkinti mėsa, ant bekono keptais kiaušiniais ar kitais riebiais patiekalais, taip pat labai saldžiais + riebiais patiekalais (įdarytos kremais bandelės, krosanai, įprasti restoranų blyneliai ir panašūs miltiniai partiekalai), kurie jus labiau trauks atgal į lovą, o ne išgyventi pilną įspūdžių dieną.

Tai gi, būdama toli – noriu pasidalinti paprastu, greitu, visavertišku ir labai mėgstamu pusryčiu, kurį nekartą gaminau, siekdama papildyti organizmą energija ir būtiniausias vitaminais ir mikroelementais.

AVIŽINĖ CHIA SĖKLŲ KOŠĖ (pernakt!):

👉Pusė puodelio pilno grūdo avižinių dribsnių;
👉Šaukštas Chia sėklų;
👉Puodelis mėgstamo augalinio pieno.

Viską užpilti ir sumaišyti iš vakaro šaltu ar kambario temperatūros pienu. Jei nenorime šaltų pusryčių, paliekame ne šaldytyve – nieko per vieną naktį nenutiks, ypač jei naudojate augalinį pieną. Ryte belieka pagardinti mėgstamais priedais: bananu, džiovintais vaisiais, šiek tiek riešutų sviesto, datulėmis ar kt.

Ši košė bus skystesnė, jei pilsite daugiau pieno. Rekomenduoju jo geriau daugiau, negu mažiau, nes CHIA sėklos turi BŪTINAI išbrinkti. Neišbrinkusios jos sugers mūsų kūno vandenį ir galime apsunkinti virškinimą, bei šalinimo procesus, nors šis pusrytis turėtų veikti priešingai – kaip šluota išvalyti žarnyną, bei papildyti organizmą Omega 3 riebiosiomis rūgštimis ir kitais svarbiais mikroelementais.

Keisdami priedus, ar leisdami namiškiams patiems pasirinkti kuo papildyti šią košę – kaskart sukursite naują skonį ir pažadu – valgysite kaip skaniausią desertą, dėl kurio nereikės vėliau graužtis.

Kviečiu išbandyti ir ne atostogų metu, o jau šį savaitgalį!!! Būtinai pasidalinkite įspūdžiais,jei bandysite ir taip pat nepasididžiuokite pažymėję draugą, kuriam tokie pusryčiai labai patiktų – o gal tai jo mėgstamiausi!

Siunčiu savąjį ‘SKANAUS’ – žvelgdama į žiemos pramogomis besidžiaugiančius žmones ir pati jau skubu autis sunkius snieglenčių batus ir rengtis apsaugas!