6 PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA SPORTUOTI LAUKE!

Laikausi principo, kad jeigu tik yra galimybė, visuomet teikiu pirmenybę mankštai ir sportui lauke. Ypač šiltuoju metu laikotarpiu. O jis pas mus nenumaldomai artėja…

Suprantama, jog ne viską galime turėti ką įprastai naudojame sporto salę, tačiau ne visada mums reikalinga tiek daug inventoriaus. Daugelį funkcionalių judesių galime atlikti panaudodami savo kūno svorį, o ir kasdienis judesys neturi būti perdėm sudėtingas ir itin varginantis.

Tai gi, kokia sporto gryname ore nauda?

🌀Lauko treniruotės mums suteikia galimybę būti fiziškai aktyviems nuolat besikeičiančioje aplinkoje, kalbu ne tik apie vėją, lengvą lietų, spiginančią saulę, o ryžtingiausiems -sniegą; bet taip pat ir apie skirtingą paviršių, kuriuo tenka judėti ir taip stiprinami kūno audiniai ir tokiu būdu mes sumažiname tam tikrų traumų tikimybę; taip pat išvengiame nuobodulio ir monotonijos!

🌀Vėjuotas oras padeda sudeginti daugiau kalorijų. Natūralu – vėjas tai natūralus pasipriešinimas. Vėjas, pučiantis iš nugaros padeda judėti greičiau, o tai aktyuoja II tipo raumenines skaidulas atsakingas už jėgą ir intensyvumą (kurių su amžiumi vis mažėja, jei mes jų netreniruojame).

🌀Treniruodamiesi lauke sutaupome sporto klubo abonemento mokestį, jeigu vasaros metu naudojamės tik ‘lauko sale’! Lauko treniruotėms be abejonės irgi galime rasti trenerį!

🌀Treniruojantis netoli namų esančiose vietovėse tikrai ilgainiui sutiksite ir susipažnsite su bendruomenės gyventojais ir užmegzsite glaudesnius ryšius su kaimynais, o tai tik prisidės prie teigiamų santykių kūrimo! O galbūt imsite mankštintis kartu ir taip palaikysite vieni kitų motyvaciją daugiau judėti!

🌀Lauko treniruotės – puiki proga pabūti kartu su šeima. Tai labai paprastas būdas įtraukti ir vaikus į aktyvią fizinę veiklą bei taip formuoti visos šeimos teigiamus įpročius būti daugiau gamtoje ir užsiimti aktyviu laisvalaikiu. Tai gal ir neatitiks pilnos treniruotės struktūros, tačiau gaudyti vaikus po parką pareikalaus išlieti ne vieną prakaito lašą.

🌀Amerikiečių 2011 metais atliktas tyrimas (https://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/es102947t) parodė, jog treniravimasis atviroje lauko erdvėje suteikia daugiau naudos nei sportas patalpose. Tyrimo išvados parodė, jog sportas gamtoje ‘atgaivina, pakelia energijos lygį ir geresnį įsitraukimą į fizinę veiklą, tuo pačiu sumažinant įtampą, nerimą, pyktį ir depresiją. Daugelis tyrimo dalyvių teigė pajutę didesnį pasitenkinimą lauko treniruote.

§
Tad linkiu kiekvienam ir kiekvienai, kitą saulėtą dieną mesti sau iššūkį ir atlikti planuotą treniruotę artimiausiam parke, miške, ar kitoje širdžiai mieloje vietoje gryname ore!

Jei turite klausimų ar pastebėjimu, dalinkitės jais komentaruose žemiau. Spauskite LIKE, jei patiko tai, ką perskaitėte, ir SHARE, jeigu norite pakviesti savo draugą/draugę sportui kartu jums abiems patogioje vietoje!

Išradingų ir atgaivinančių treniruočių linkinti,
A.